Super Pump Premium – o klasę wyżej

Super Pump Premium – o klasę wyżej

Ciche i wydajne pompy basenowe.

Pompy basenowe Super Pump Premium bazują na sprawdzonej i cenionej konstrukcji samozasysających pomp Super Pump. W nowym projekcie widać jednak, że Swim-tec poszedł o klasę wyżej. Zmianie uległo wiele elementów pompy. I trzeba zaznaczyć, że nie ma tu mowy o „down-sizingu” czy racjonalizacji kosztów. Urządzenie dość sporo „urosło” i pojawiło się kilka nowych elementów, które pozwoliły  znacznie ograniczyć emitowany hałas podczas pracy. Jednocześnie zadbano o wzrost wydajności pompy.
Przede wszystkim zwiększeniu uległa komora prefiltra – ma one w tej chwili pojemność 3 litrów i częściowo przypominą tą z Badu 90. Nowy, większy prefiltr powoduje o wiele mniejsze szumy przepływającej wody, ogranicza opory na ssaniu oraz wydłuża żywotność samego koszyka prefiltra.

Super Pump Premium

Widoczny duży prefiltr pompy

Kolejny element to wirnik. Zmianie uległ zarówno kształt wirnika jak i obudowa, w której się znajduje. Pozwoliło to na dalszą redukcję hałasu powodowanego zwiększaniem ciśnienia tłoczonej wody. Wysoką szczelność pompy uzyskano dzięki zastosowaniu uszczelnienia mechanicznego spotykanego dotychczas w pompach wyższej klasy.

W nowej pompie zmianie uległy przyłącza pompy, które wyposażono w solidnie wykonane śrubunki z mufami do wklejenia rury 50 mm lub 63 mm. Taki rodzaj przyłącza często ułatwia montaż i demontaż pompy. Może być to niezwykle praktyczne dla osób, które w swoim basenie ogrodowym chowają pompę na zimę do ciepłego pomieszczenia.

SP Premium

Nowy typ przyłączy oraz nowy typ pokrywy prefiltra

Obudowa pompy w całości wykonana jest z polipropylenu (PP) co daje doskonałą odporność na korozję od wody uzdatnianej chlorem czy wodę z zawartością soli. Na obudowie widoczne są solidne wzmocnienia, które dodają jej sztywności i ograniczają wibracje.

Obudowa SP Premium

Obudowa pompy z widocznymi wzmocnieniami usztywniającymi

Wszystkie pompy Swim-tec z serii Premium wykorzystują wyłącznie jednofazowe silniki elektryczne. Pompa standardowo wyposażone jest w kabel z wtyczką oraz wbudowane zabezpieczenie termiczne aby ochronić silnik przed przegrzaniem i spaleniem.

 

Typ pompy Zasilanie Moc Przyłącza Wydajność

(przy 8 m słupa wody)

Pobierana (P1) Oddawana (P2) Ssanie Tłoczenie
Super Pump Premium 6 230V 0,45 kW 0,25 kW d= 50 mm d= 50 mm 6 m³/h
Super Pump Premium 8 0,58 kW 0,30 kW 8 m³/h
Super Pump Premium 12 0,69 kW 0,45 kW d= 63 mm 12 m³/h
Super Pump Premium 14 0,97 kW 0,65 kW d= 63 mm 14 m³/h

 

W podsumowaniu należy dodać, że wszystkie pompy Swim-tec produkowane są przez niemiecką firmę Speck-Pumpen – wiodącego producenta pomp basenowych w Europie i na świecie. Jeśli poszukujemy pompy o bardzo dobrych parametrach i wysokiej trwałości to Super Pump Premium z pewnością spełni nasze oczekiwania. Przy tym wszystkim cena nas miło zaskoczy…

Previous Bezpieczne korzystanie z wanny SPA
Next Nowe przepisy dotyczące basenów publicznych

Podobne artykuły:

Technika basenowa

Przeciwprąd – czyli jak można pływać bez końca

Przeciwprąd zwany jest inaczej sztucznym nurtem lub przeciwfalą. Wszystkie te określenia już w samej nazwie sugerują, że chodzi o jakiś ruch wody.

Technika basenowa

Pojemność basenu

Wiele osób posiadających basen nie orientuje się jaka jest jego faktyczna pojemność. Informacja ta jest jendak ważna z punktu widzenia prawidłowego dawkowania środków chemicznych.

Ciekawe produkty

VariTab

VariTab to innowacyjny produkt firmy Bayrol. Wielofazowe tabletki chlorowe wspomagające proces uzdatniania wody basenowej.