Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Fibalon – innowacyjny wkład filtrujący

Innowacyjny materiał filtrujący – FIBALON® – to specjalne włókna polimerowe o zróżnicowanej długości i strukturze, doskonale filtrujące wodę w filtrach basenowych i wannach spa.

Materiał po raz pierwszy został zaprezentowany podczas targów basenowych w Stutgarcie w 2012 roku i od początku wzbudzał zainteresowanie całej branży basenowej. Po kilku latach obecności na rynku niemieckim Fibalon zebrał wiele pochlebnych opinii, a jego sprzedaż systematycznie wzrasta. Od 2015 roku jest także dostępny w Polsce.

Innowacyjny sposób filtracji

Ten nowoczesny materiał filtrujący składa się ze specjalnych kulek z włókien polimerowych, przypominających swoim wyglądem kulki waty. Kształt kulisty został świadomie wybrany – maksymalizuje bowiem powierzchnię filtracji. Ułożone w filtrze basenowym kulki tworzą spójne złoże o bardzo dużej dokładności filtracji sięgającej 10 mikronów! Przy tak dokładnym filtrze nie ma potrzeby stosowania środków flokujących (koagulantów), a konieczność płukania filtra została zredukowana o połowę! Użytkownik ma dzięki temu oczywiste oszczędności w postaci mniejszego zużycia wody i energii.

Kulka Fibalon

Kulka Fibalon

Opór jaki stawia Fibalon w filtrze jest kilkukrotnie mniejszy od tego jaki stawiałby piasek czy szkło filtrujące. Istnieje zatem możliwość zastosowania nieco mniejszej pompy basenowej bez groźby utraty optymalnego przepływu dla danego układu. Po raz kolejny pojawia się oszczędność energii elektrycznej.

Dodatkową zaletą tego specjalnego materiału filtrującego jest jego mała waga.
Chcąc zastąpić 1 worek piasku o wadze 25kg musimy użyć 1 opakowanie kulek FIBALON o wadze 350 g. Będzie miało to duże znaczenie dla osób kupujących złoże filtrujące w sklepie internetowym – oszczędność na kosztach przesyłki.

Podziel się z nami swoją opinią o tym produkcie!

Materiały udostępnił dystrybutor: www.fibalon.com.pl

Previous Czy hotelowe wanny spa są prawidłowo utrzymane?
Next Jak umiejscowić basen w ogrodzie ?

Podobne artykuły:

Ciekawe produkty

Pompy basenowe Speck Pumpen

Jeśli poszukujemy dobrej pompy, która zapewni nam ciągłą pracę przez kilka lat i niski poziom zużycia energii – wybór jest oczywisty – Speck Pumen. Dlaczego akurat Speck Pumpen?

Baseny

Pojemność basenu

Wiele osób posiadających basen nie orientuje się jaka jest jego faktyczna pojemność. Informacja ta jest jendak ważna z punktu widzenia prawidłowego dawkowania środków chemicznych.

Chemia basenowa

VariTab

VariTab to innowacyjny produkt firmy Bayrol. Wielofazowe tabletki chlorowe wspomagające proces uzdatniania wody basenowej.

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Krzysztof
3 years temu

Mój „baseniarz” namówił mnie na to twierdząc, że filtracja będzie lepsza. Koszt był dość spory ale faktycznie to chyba działa. Woda po nalaniu szybciej zrobiła się czyściutka. Chemii stosuję minimalnie mniej albo tyle samo ale… Czytaj więcej »